• Titulinis
  • Kauno valstybiniame lėlių teatre aktorei O. Dautartaitei buvo įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Kauno valstybiniame lėlių teatre aktorei O. Dautartaitei buvo įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Praėjusį sekmadienį, balandžio 16 d., Kauno valstybiniame lėlių teatre 80-ąjį jubiliejų  atšventė teatro ir kino aktorė, skaitovė, režisierė Olita Dautartaitė. Šiai išskirtinei progai pažymėti Lietuvos kultūros ministras įteikė O. Dautartaitei aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Jis skirtas už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už talentą ir sukurtus ryškius, įsimintinus vaidmenis, kultūros sklaidą, už reikšmingą pilietinę ir visuomeninę veiklą.
 
Džiaugiamės, nes O. Dautartaitė sceninį savo kelią pradėjo 1964 m. būtent Kauno valstybiniame lėlių teatre. Jame sukūrė daugiau nei dvi dešimtis įvairiaspalvių ir įsimintinų personažų.
 
„Teatras, kitaip nei daugelis kitų meno rūšių, yra neišliekantis. Jeigu šiandien dailės kūrinys atrodo senamadiškas, po kurio laiko jis gali būti vertinamas visiškai kitaip. Taip pat literatūra, muzika. Tuo tarpu teatras – efemeriškas menas, kurį sudaro „čia ir dabar“ potyris, žiūrovų salės ir scenos abipusė energetika. Tai yra beprotiškai žiauru ir kartu beprotiškai gražu“, – yra sakiusi Olita Dautartaitė, Kultūros ministerijos garbės ženklu įvertinta už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už talentą ir sukurtus ryškius, įsimintinus vaidmenis, kultūros sklaidą, už reikšmingą pilietinę ir visuomeninę veiklą.
 
Linkime jubiliatei neišsenkančio kūrybinio polėkio ir toliau spinduliuoti visus įkvepiančia energija!
 
Kviečiame skaityti interviu su 80-metį tik ką minėjusia aktore LRT.LT portale.