KAŠTONĖ

Pagal Antono Čechovo kūrinį „Kaštonė“.

N-6

Autorė – Daiva Čepauskaitė
Režisierius – Arvydas Lebeliūnas
Dailininkas – Sergėjus Bocullo
Kompozitorius – Tomas Lygutas
Foto – Eglė Ščerbinskaitė ir Ainas Kazlauskas

Vaidina:

Trukmė – 1 val. 10 min.

Spektaklis „Kaštonė“ sukurtas pagal literatūros klasiko A. Čechovo to paties pavadinimo apsakymą, išleistą XIX a. pabaigoje ir literatūros kritikų pripažintą vienu talentingiausių pasakojimu vaikams apie gyvūnus. Tai jautri istorija apie pasiklydusią kalaitę Kaštonę, prieglobstį radusią cirko artistų šeimoje, tačiau lemiamą akimirką atskleisto talento šlovę iškeitusią į grįžimą pas senuosius šeimininkus.
Režisieriaus A. Lebeliūno sprendimu, kitaip nei A. Čechovo apsakyme, pastatymo personažams suteiktas žmogiškasis pavidalas. Kalaitę, Žąsiną, Katiną ir Kiaulę spektaklyje įkūnija vaikai (aktoriai), gyvenantys šiuolaikiniame pasaulyje ir dėl įvairių priežasčių praradę savo namus. Stebuklų, fantazijos ir šlovės kupiname cirko pasaulyje, į kurį jie patenka, netrūksta šilumos ir globėjo meilės. Tačiau didžiausias mažųjų nelaimėlių troškimas yra grįžti į namus, kurių niekada nesiliovė ilgėjęsi, sapnavę, apie juos svajoję. Vaikus įkūnijantys aktoriai spektaklyje kuria dvigubus vaidmenis – vaiko (gyvame plane) ir lėlės, simbolizuojančios vidinį „aš“. Kiekvieno personažo valdoma lėlė – raktas į jo paties gyvenimo istoriją, kurią stebėdamas žiūrovas turės progą susitapatinti, „pasitikrinti” ir atpažinti savo paties jausmus.
„Pažadam įdomų, spalvingą emocijų prasme, bet ne pramoginį spektaklį. Tai istorija, skirta šeimai, skatinanti kalbėtis su vaikais apie sudėtingas, tačiau neišvengiamas gyvenimo patirtis ir dėsnius: praradimus, vienatvę, išsiskyrimą… Žiūrovas čia neras vaikiškus spektaklius lydinčio moralo, linksmos, nesudėtingos istorijos – pastatyme kuriamas tikroviškas, nepagražintas pasaulio vaizdinys, leidžiantis vaikui patirti tai, ko, greičiausiai, jis dar nėra išgyvenę“ ( rež. A. Lebeliūnas).

Bilietai

Šiuo metu nerasta paiešką atitinkančių spektaklių.