KUDLIUS IR MIŠKO BROLIAI

Pagal Juozo Lukšos Daumanto atsiminimus.
Istorija apie nemirštančią viltį ir tikėjimą laisve.

Nuo 10 m.

Autorė ir režisierė – Agnė Sunklodaitė
Dailininkė – Giedrė Brazytė
Kompozitorius – Deividas Gnedinas
Vaizdo projekcijų autorius – Mantas Bardauskas

Vaidina:

Premjera 2018-04-14

Trukmė – 50 min.

Spektaklio siužetinį pagrindą sudaro Kauno universiteto studento Juozo Lukšos išgyvenimų, tiesos ir laisvės paieškų drama pokario metais. Pasibaigęs karas neatneša taip lauktos ramybės ir taikos. Smulkaus ūkininko sūnus Juozas, Kauno universiteto studentas, grįžta į mokslus, naiviai tikėdamasis, kad Lietuvos šviesuoliams pavyks vienaip ar kitaip rasti išeitį ir nesusirgti „raudonuoju maru“, tačiau realybė pasirodo žiauresnė ir Juozas su draugais nusprendžia nutraukti mokslus ir išeiti į mišką partizanauti, taip tikėdamasis iškovoti Lietuvai laisvę. Deja, Juozas tampa daugelio savo draugų žūties liudininku, o svajonėms apie laisvę lemta sudužti.

Partizano Juozo tragišką gyvenimo istoriją pasakoja jo ištikimas draugas šuniukas Kudlius – visiškai išgalvotas personažas. Anot spektaklio režisierės A. Sunklodaitės, atrasti šį personažą įkvėpė jos pačios namuose auginamas šuo: „Norėjosi surasti tokį padarą, kuris būtų labai žmogiškas, kuris puikiai suprastų, kas tai yra vienišumas, prieraišumas, ir kuris žinotų, kad viltis žūsta paskutinė.“

„Kudlius ir miško broliai“ – vilties, nuotykių, liūdesio ir pasididžiavimo kupinas spektaklis apie žmogaus pasirinkimą būti laisvam. Be jokių kompromisų ar išlygų. „Ar tai įmanoma? Kokia tos laisvės kaina?“ – svarsto pastatymo kūrėjai.
Spektaklis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso renginių sąrašą.  

Daugiau infotmacijos tel. 8 686 35 265; el. paštas: edukacija@kaunoleles.lt

Spektaklio video pristatymas:

Reportažas LRT Kultūros kanalo laidoje „7 Kauno dienos“

ATSILIEPIMAI IR RECENZIJOS:
Rezistencija Kudliaus akimis: kokia ji? (D. Dementavičiūtė – Stankuvienė // www.kauno.diena.lt // 2018-04-12);
„Kauno valstybiniame lėlių teatre – nesuvaidinama istorija ne vien vaikams“ (D. Dementavičiūtė – Stankuvienė // www.kauno.diena.lt // 2018-07-27).

Bilietai

Šiuo metu nerasta paiešką atitinkančių spektaklių.