MIUNHAUZENO KELIONĖ

Pagal G. A. Burgerio kūrinį „Baronas Miunhauzenas“.
Miunhauzeno ir jo draugės Fantazijos nuotykiai meno ir kūrybiškumo pasaulyje.

N-6

Autorė ir režisierė – Milda Mičiulytė
Dailininkė – Julija Skuratova
Kompozitorius – Andrius Šiurys
Medijų efektai – Titas Jurjonas

Vaidina:

Premjera 2021-10-16
Trukmė- 45 min.

Miunhauzenas – mažas berniukas, kuris svajoja tapti menininku. Griežta ir reikli dailės mokytoja tikisi iš jo realistinio tikrovės vaizdavimo, tačiau Miunhauzenas padedamas savo geriausios draugės Fantazijos nukeliauja daug toliau, nei realybė gali jiems pasiūlyti. Taip jis atranda naujas dailės formas – modernizmą, siurrealizmą, kubizmą…

 

Mokytoja labai pyksta ant jo ir yra įsitikinusi, kad Miunhauzenas – negabus mokinys. Berniukas, aiškindamas, kaip gimė jo darbai ima pasakoti įvairiausias išgalvotas (?) istorijas: apie skrydį ant patrankos sviedinio, elnio galvoje iš kauliuko išaugusį vyšnios medį ir kitas panašias istorijas. Mokytoja vadina Miunhauzeną melagiu ir bando grąžinti jį į realybę, tačiau berniukas tvirtina, jog tai ne melas, o jo draugės Vaizduotės darbas. Juk kūrybiškumas tokia svarbi Miunhauzeno asmenybės dalis!

 

Pasak pastatymo autorės ir režisierės Mildos Mičiulytės, šiuolaikiniame pasaulyje kiekvienas vaikas geba naudotis įvairiomis technologijomis, kuriose viskas jau yra sukurta. Tokioje kasdienybėje vis mažiau vietos lieka vaikiškos vaizduotės ir kūrybos lavinimui. Juolab, fantazuojantis vaikas vis dar dažnai yra palaikomas meluojančiu vaiku. Tačiau tai, ką suaugusieji negatyviai vadina melu, yra artimai susieta su bepradedančia skleistis nežabota vaikų vaizduote, kuri nepasiduoda suaugusiųjų logikai. Režisierė įsitikinusi, kad kūrybiškumą reikia nuolat treniruoti ir stimuliuoti, norint, kad jis nenusloptų pačiame aktyviausiame – vaikystės – laikotarpyje ir šia nuostata vadovaujasi spektaklyje.

Nuotraukų autorius – Sigitas Daščioras
www.fotoistorija.com

Bilietai

Šiuo metu nerasta paiešką atitinkančių spektaklių.