PINOKIS

Medinės lėlės istorija Karlo Kolodi pasakos motyvais

Režisierius ir scenarijaus autorius Olegas Žiugžda
Dailininkas Valerijus Račkovskis
Kompozitorius Andrius Kulikauskas
Pjesę vertė ir dainelių tekstus kūrė Daiva Čepauskaitė

Premjera 2006-10-21

Vaidina:

Pinokio istorija jau beveik pusantro šimtmečio gyvuoja knygų puslapiuose, teatro scenoje, kino ekrane. Susidomėjimas ja nesilpdamas keliauja iš kartos į kartą.

Pinokio istorija, tai ne tik smagūs nuotykiai. Joje ryškus berniuko – lėlės konfliktas su supančia realybe, kuri nepripažįsta herojaus, bet stengiasi išnaudoti savo tikslams. Tapsmas žmogumi per kančią savaime primena krikščioniškąsias tiesas, todėl spektaklis turėtų sudominti visą šeimą.

Skubėkite, skubėkite – vaidinimas prasideda. Štai, jau žygiuoja lėlės, puikiosios senovinio Italijos teatro kaukės: Arlekinas, Kolombina, Kapitonas, Pantalonė ir Smeraldina. Šiandien jos atvyko čia tam, kad apsakytų jums naują istoriją.

Bet apie ką ji? Pabandykite įspėti: paprasčiausia medžio pliauska staiga ima kalbėti, bėgioti ir net krėsti išdaigas. Netikite?

Ogi, patikėkite. Jei medžio gabalėlis patenka į mylinčias rankas, tikrai gali būti, kad jis ims ir pavirs gyvu žmogučiu, kurio vardą, be abejo, jūs žinote. Taip. Tai Pinokis, medinukas, kuris labai norėtų tapti tikru berniuku…