Kaip teatre lėlės maištą rengė
Nuo 5 m.
Autorė – Daiva Čepauskaitė
Režisierė – Milda Mičiulytė
Dailininkas – Sergėjus Bocullo
Kompozitorius – Deividas Gnedinas
Video menininkas – Mikas Žukauskas
Šviesų dailininkas – Džiugas Vakrinas
Choreografas – Adrian Carlo Bibiano
Spektaklyje naudojamos dailininkų V. Račkovskio, J. Stauskaitė, N. Poliakovos, V. Mazūro, A. Jankauskienės kurtos lėlės
Premjera 2023-05-20, 21 ir 27 d.
Trukmė – 45 min.
Ar kada susimąstėte, ką veikia teatro lėlės, kuomet pasibaigia spektaklis? Apie ką jos svajoja, ką jaučia likusios vienos? Kartu su lėlių teatro Meistru praverkime paslaptingą uždangą ir persikelkime į tikrovę, kurioje gyvena lėlės: ten skamba muzika, netyla dainos, gausu nuotykių, o spalvos truputį ryškesnės.
Vieną kartą, prieš spektaklį, teatro lėlės nusprendžia, kad joms nusibodo būti valdomoms kitų – aktorių-lėlininkų. Jos sukelia maištą ir perima visą kūrybinį procesą į savo rankas. Tačiau, ar tikrai įmanoma sukurti gerą spektaklį nebendradarbiaujant su kitais? Juk vaidinimo pastatymas reikalauja daugybės skirtingų žinių ir bendros kūrybinės vizijos, kuria patikėtų visa komanda.
SLAPTAS LĖLIŲ GYVENIMAS – tai Kauno valstybinio lėlių teatro 65-erių metų kūrybinio kelio šventė. Šio vaidinimo metu ne tik pamatysime, kaip atrodo spektaklio kūrimo procesas, bet ir galėsime išvysti veikiančias jau nebevaidinamų spektaklių autentiškas lėles, kurias su džiaugsmu daugelis prisimena dar ir šiandien: Mėlynąjį Šunytį, Pinokį, Linksmuosius Gaidžiukus, Juodąją vištą, Raudonkepuraitę ir Vilką.
Anot pastatymo režisierės Mildos Mičiulytės, šis spektaklis ne tik kelia klausimą apie teatro kūrybinį procesą ir skirtingų menininkų bendradarbiavimo svarbą, tačiau ir įprasmina klausimą „kas lieka po menininko?“. Ar kūrinys, šiuo atveju – teatro lėlės, gali pragyventi savo kūrėją? Kas lieka scenoje užgesus šviesai? Per 65-erius metus Kauno valstybiniame lėlių teatre kūrė daugybė menininkų, o jų kūrybinis palikimas veikia ir šiandienos kūrėjus. Vieni bando nuo šio kraičio atsiriboti, kiti kaip tik ieško jame įkvėpimo, tačiau noras atrasti savo unikalų balsą ir viziją – universalus.
Nuotraukų aut. – Donatas Stankevičius
Video aut. – Marius Stašauskas