• Titulinis
  • Teatro dienos proga KVLT sužibėjo „Fortūnų” ir „Auksinių scenos kryžių” apdovanojimuose

Teatro dienos proga KVLT sužibėjo „Fortūnų” ir „Auksinių scenos kryžių” apdovanojimuose

KVLT kūrėjai buvo pastebėti ir įvertinti šių metų „Fortūnų” ir „Auksinio scenos kryžiaus” komisijų už geriausius 2023 m. spektaklius. Tarp ryškiausių: spektakliai „Liūtas ir Paukštis” (rež. K. Csató) bei edukacinis spektaklis „Iškyla su muzika” (rež. D. Krapikas).

Kaune, Teatro dienos išvakarėse, kovo 26-ąją dieną, „Fortūnų” diplomais ir statulėlėmis buvo tradiciškai apdovanoti stipriausi ir įsimintiniausi praėjusių metų Kauno teatrų spektakliai. „Fortūnos” diplomu apdovanota edukacinio spektaklio „Iškyla su muzika” kūrybinė komanda, o „Fortūnų” statulėle įvertintas spektaklio „Liūtas ir Paukštis” kūrybinės komandos darbas. 

Teatro dienos proga, kovo 27-ąją Klaipėdoje buvo išdalinti svarbiausi Lietuvos teatro apdovanojimai „Auksiniai scenos kryžiai”. Objektų ir lėlių teatro kategorijoje už geriausią vizualinį sprendimą „Auksiniu scenos kryžiumi” buvo įvertinta spektaklio „Liūtas ir Paukštis” dailininkė Julija Skuratova. 

„Auksiniu scenos kryžių” komisija taip pat buvo nominavusi spektaklio „Liūtas ir Paukštis” kompozitorę Rita Mačiliūnaitė už geriausią muziką spektakliui, spektaklio „Liūtas ir Paukštis” režisierę Katą Csató už geriausią spektaklį vaikams ir jaunimui. Geriausio objektų ir lėlių teatro spektaklio kategorijoje taip pat buvo nominuota režisierė Agnė Sunklodaitė už lėlių operą „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyveno ant stogo”.

Labai sveikiname spektaklių kūrybines komandas ir džiaugiamės, kad šiuos spektaklius jau spėjo ne tik pamilti miesto žiūrovai, bet įvertino ir solidžios teatro profesionalų komisijos. Tai labai įkvepia ir skatina kurti toliau.” – sakė KVLT vadovė Rasa  Bartninkaitė.

2023 m. KVLT išleido 5 premjeras:

„Slaptas lėlių gyvenimas” (rež. M. Mičiulytė)

„Mažylis ir Karlsonas, kuris gyveno ant stogo” (rež. A. Sunklodaitė)

„Liūtas ir Paukštis” (rež. K. Csató)

„Kalėdų Senelio Pagrobimas” (rež. A. Žiurauskas)

„Iškyla su  muzika” (rež. D. Krapikas)