Їжачок та хмаринки
За книгою Індре Секевічіенє НЕБО НАД ДИТИНСТВОМ ЇЖАЧКА
Литовською та українською мовами
Від 3-х років
Режисерка – Наталія Парасочкіна-Віхтінская
Художниця – Едіта Лепшіенє
Творчий ментор – Андрюс Жюраускас
Ролі виконують:
Наталія Парасочкіна-Віхтінская
Міндаугас Черняускас
Прем’єра 07.01.2023
Тривалість – 35 хв.

„Ніколи не будеш один, якщо над тобою – небо” переконана творча команда та головний персонаж вистави Їжачок, котрий запрошує глядачів у мандрівку дивовижним світом хмаринок. Світла та затишна камерна вистава, яка з перших хвилин зацікавить маленьких глядачів та заохотить вивільнити свою уяву.

Їжачок дуже допитливий та винахідливий – у момент своєї самотності він знаходить друзів, споглядаючи на небо. Ці друзі не дозволяють йому почуватись самотнім, навіть у найскладніший момент.

Вистава присвячена всім дітям, що живуть у Литві: не тільки тим, що тут народились, але й тим, що прибули з України.
Своєю грайливою формою вона зацікавить маленьких мрійників, заохотить зануритись у надихаючі пригоди разом з Їжачком, а також наповнить усі сердечка спокоєм та радістю.

Виставу створено за підтримки Ради Культури Литви.

 

Ukrainos ir Lietuvos lėlininkai kviečia ieškoti nuoširdaus džiaugsmo kasdienybėje

Naujus metus Kauno valstybinis lėlių teatras pasitiks dvikalbe premjera. Sausio 7 d. 15 val. KVLT Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejaus erdvėje įvyks spektaklio „Ežiukas ir debesėliai“ premjera, skirta vaikams nuo 3 metų. Spektaklio sumanytoja lėlininkė Natalija Parasočkina-Vichtinskaja atvyko iš Ukrainos, todėl neatsitiktinai spektaklyje skambės dvi kalbos – ukrainiečių ir lietuvių, nes šis spektaklis skirtas visiems Lietuvoje gyvenantiems vaikams: ne tik čia gimusiems, bet ir radusiems prieglobstį.

„Niekada nebūsi vienišas, jei virš tavęs – dangus“, – įsitikinusi spektaklio kūrybinė komanda ir pagrindinis spektaklio personažas Ežiukas, pakviesiantis žiūrovus į kelionę, po stebuklingą debesų pasaulį. Šviesus ir jaukus kamerinis spektaklis nuo pat pirmos minutės įtrauks mažuosius žiūrovus ir paskatins išlaisvinti savo vaizduotę.

Pagrindinis spektaklio veikėjas Ežiukas labai smalsus ir išradingas: savo vienatvės akimirką jis randa draugų danguje. Šie draugai neleidžia jam jaustis vienišam, net ir pačiu sunkiausiu metu. Žaisminga forma spektaklis paskatins visus svajotojus pasinerti į įkvepiančius nuotykius kartu su Ežiuku, bei pripildys širdeles ramybės ir džiaugsmo.

„Šiuo itin tamsiu ir šaltu laikotarpiu norime įkvėpti ir paskatinti mažuosius žiūrovus bei jų tėvelius ieškoti vilties ir nuoširdaus džiaugsmo net ir tokiuose kasdieniuose ir paprastuose dalykuose, kaip virš mūsų visų galvų praplaukiantys debesys.“ – sako projekto sumanytoja lėlininkė N. Parasočkina-Vichtinskaja.

Spektaklį įkvėpė Indrės Sekevičienės knyga „Dangus virš ežiuko vaikystės”, gimusi iš noro praskaidrinti Lietuvoje apsistojusių vaikų iš Ukrainos kasdienybę.

Spektaklio sukūrimą ir projekto įgyvendinimą remia Lietuvos kultūros taryba. Projekto iniciatorė – N. Parasočkina-Vichtinskaja. Projekto partneris – Kauno valstybinis lėlių teatras. Spektaklyje vaidina – N. Parasočkina-Vichtinskaja ir Mindaugas Černiauskas. Kūrybinis mentorius – Andrius Žiurauskas. Dailininkė – Edita Lepšienė.

Premjera įvyks sausio 7 d. 15 val. Kauno valstybinio lėlių teatro V. ir S. Ratkevičių lėlių muziejuje.