Lėlių muziejus

Ar žinote paslaptį? Kur keliauja visos nuostabios lėlių teatro lėlės, kurios jau papasakojo savo istoriją ir suvaidino savuosius spektaklius? Jos tikrai nelieka liūdnos ir pamirštos. Priešingai – jos tampa gyvomis istorijos ir pokyčių liudytojomis, galinčiomis labai daug ko pamokyti ir žinoma, papasakoti daug teatro paslapčių.
Būtent šios idėjos vedini, teatro įkūrėjas Stasys Ratkevičius, drauge su žmona Valerija Gruodyte – Ratkevičiene, 1994 – 96 m. teatro patalpose įkūrė lėlių muziejų, kur savo namus rado išsaugotos senų spektaklių lėlės, dekoracijos ir rekvizitas.
Šiandien muziejuje sukaupta daugiau nei 900 vertingų eksponatų, menančių ilgą teatro kūrybinį kelią. Čia galite išvysti tokių garsių teatro dailininkų kaip Vitalijaus Mazūro, Dionyzo Barausko, Jūratės Stauskaitės, Aldonos Jankauskienės, Julijos Skuratovos, Jūratės Račinskaitės, Sergėjaus Bocullo, Giedrės Brazytės autorines lėles. Muziejus nuolatos yra atnaujinamas ir papildomas.
Be nuolatinės ekspozicijos, kurią lankytojams pristato profesionalūs lėlininkai, muziejus rengia temines parodas, seminarus, edukacines dirbtuves.
Savaitgaliais muziejus lankomas nemokamai.