Naujienos

Sausio 7 d., šeštadienį, KVLT Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejaus erdvėje įvyko spektaklio „Ežiukas ir debesėliai“ premjera, kurio sumanytoja lėlininkė Natalija Parasočkina-Vichtinskaja. Apie premjerą kviečiame išsamiau skaityti „Kauno dienos“ straipsnyje „Lėlės prakalbo lietuviškai ir ukrainietiškai: graudinosi net mažuosius žiūrovus atlydėjusios mamos“.
Sausio 7 d. 15 val. KVLT Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejaus erdvėje įvyks pirmojo šių metų spektaklio „Ežiukas ir debesėliai“ premjera, skirta vaikams nuo 3 metų. Spektaklio sumanytoja lėlininkė Natalija Parasočkina-Vichtinskaja atvyko iš Ukrainos, todėl neatsitiktinai spektaklis skambės dvejomis kalbomis – ukrainiečių ir lietuvių, nes šis spektaklis skirtas visiems Lietuvoje gyvenantiems vaikams: ne tik čia gimusiems, bet ir radusiems prieglobstį.
Mus pasiekė jautrus žiūrovės, Kauno J. Naujalio mokytojos, Marijos Gustainienės atsiliepimas apie mūsų teatro spektaklį PO VANDENIU, kuris nagrinėja šiomis dienomis kaip niekada svarbią – vienatvės temą. Spektaklio refleksiją KĄ MAN SAKO VIENATVĖ? pasidalino mūsų draugai dienraštis KAUNO DIENA.
Gruodžio 10 d. Kauno valstybiniame lėlių teatre prasideda gražiausių metų švenčių – Kalėdų – laukimas. Šią progą pažymėjo rež. Roko Lažaunyko premjera ATSARGIAI! SKRUZDĖLYNE KALĖDOS!  ir atnaujinto bei žiūrovų jau pamėgto spektaklio KALĖDINĖS ANGELŲ PASLAPTYS (rež. Rasa Bartninkaitė) pristatymas.
Lapkričio 5 ir 6 d. Kauno valstybiniame lėlių teatre įvyko išskirtinė premjera – šešėlių teatro spektaklis „Nykstantys žmogeliukai“. Apie ją plačiau pasakoja teatrologė Miglė Munderzbakaitė recenzijoje „Kol prisimename, išnykti negresia“.
Šv. Kalėdų laukimas Kauno valstybiniame lėlių teatre išskirtinis metas. Kalėdų Senelis su mažaisiais pagalbininkais nykštukais pasiruošia pildyti vaikų svajones, teatro aktoriai su lėlėmis pakviečia į šventinius spektaklius, apdovanojančius gerumu.
Teatras kviečia kalbėtis šiandien itin aktualiomis, tačiau dažnai vengiamomis temomis – apie vienatvę ir mirtį. Apie šių dalykų tamsiąsias ir šviesiąsias puses objektų ir šešėlių teatro kalba pasakos net dvi premjeros. Viena jų skirta vaikams, kita – jaunimui ir suaugusiesiems.
Labai didžiuojamės ir sveikiname spektaklio DIEVŲ MIŠKAS kūrybinę komandą, solidžiai įvertintą XIII-ajame Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje!
65-asis teatro ruduo turtingas premjeromis – jau šį šeštadienį, spalio 29 d. 17:00 val., pakviesime į jaunimui skirtą monospektaklį Mažojoje salėje PO VANDENIU.  Lapkričio 5, 6 d. 12:00 val. Didžiojoje salėje žiūrovų lauks premjera vaikams nuo 7 m. ir visai šeimai  – NYKSTANTYS ŽMOGELIUKAI.
Praėjusį penktadienį, spalio 14 d., mūsų teatro aktorius Mindaugas Černiauskas kartu su aktore ir lėlininke iš Charkivo (Ukraina) Natalija Parasočkina – Vichtinskaja dalyvavo Ukrainos centre Vilniuje surengtame Ukrainos gynėjų dienos minėjimo renginyje, skirtame pristatyti projektą „Knygos be sienų“.
Lenkijoje, Katovicuose, 14-tą kartą vykstančiame Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Katowice Dzieciom“, rugsėjo 30 d. buvo pristatytas ir puikių atsiliepimų sulaukė mūsų teatro spektaklis JOKŪBO DIENORAŠTIS. 
Apie naujojo sezono premjeras, planuojamas gastroles ir  netikėtas pažintis su teatro istorija, kviečiame skaityti teatrologės D. Dementavičiūtės publikacijoje „Kauno dienoje“.
Savaitgalį Vienybės aikštėje praūžė II- oji  KULTŪROS MUGĖ, pakvietusi kauniečius ir miesto svečius susipažinti su kultūros įstaigomis ir jų veiklomis, įsigyti bilietus, abonementus, suvenyrus ir kitus kultūros produktus bei išvysti atvirą ir nemokamą scenos programą. 
65-asis sezonas atidarytas!!!  Kartą metuose vykstanti mūsų teatro šventė Į PASAKŲ ŠALĮ pavyko puikiai!
Jau šį sekmadienį, rugpjūčio 28 d. 12 val.,  margaspalviu Stebuklų ir Pasakų miesteliu pavirtęs teatras  lauks  kauniečių ir miesto svečių 65 – ojoje sezono atidarymo šventėje „Į Pasakų šalį!“
Paskutinį rugpjūčio sekmadienį teatras kviečia savo gerbėjus į nuotaikingas vasaros palydėtuves ir tradicija tapusią naujojo sezono atidarymo šventę „Į Pasakų šalį!“, sulaukiančią gausaus būrio ištikimų gerbėjų ir jų gretas kasmet papildančių mažųjų šventės lankytojų.
Išskirtiniam 64 – ajam sezonui besibaigiant – teatrologės D. Dementavičiūtės – Stankuvienės kūrybinio teatro sezono apžvalga publikacijoje „Kauno lėlių teatre – pažintis su šiuolaikiniu Lietuvos ir Europos lėlių teatro menu bei istorija“. Malonaus skaitymo!
Labai apgailestaujame, tačiau dėl aktoriaus ligos iš sausio 15,16 d. 12:00 val. premjera „Kaštonė“ nukeliama į sausio 29, 30 d. 12:00 val.
Pirmoji šias metais premjera – jau visai netrukus. Tai visai šeimai skirta istorija pagal vieną garsiausių Antono Čechovo kūrinių – KAŠTONĖ.