Naujienos

Mūsų teatro trupė siunčia linkėjimus iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kur jau antra savaitė lanko ir lietuvišku žodžiu, kultūra ir pasaka dalinasi su lietuvių bendruomenėmis.
Kviečiame skaityti Deimantės Dementavičiūtės – Stankuvienės straipsnį apie paskutinę šio sezono premjerą „Sesytė Elenytė ir Joniukas aviniukas“.
Motinos dienos savaitgalį žiūrovus pakviesime į paskutinę šio sezono premjerą – spektaklį pagal lietuvių liaudies pasaką SESYTĖ ELENYTĖ IR JONIUKAS AVINIUKAS.
Sekmadienį, balandžio 07 d., teatre švęsime VAIKŲ VELYKĖLES!! Prieš spektaklį MEŠKIUKO GIMTADIENIS su mažaisiais žiūrovais žais, bendraus ir kiaušinius ridens Velykų močiutė – nepamirškite atsinešti margučių! Teatro duris atsivers 11.30 val.
KVLT kūrėjai buvo pastebėti ir įvertinti „Fortūnų” ir „Auksinio scenos kryžiaus” komisijų už 2023 m. sukurtus spektaklius.
Dalinamės teatrologės Kristinos Steiblytės recenzija apie spektaklį „Liūtas ir Paukštis“.
Šį penktadienį ir šeštadienį, Vasario 16-osios proga, Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia į naujo edukacinio spektaklio LĖLĖ, KURI DIDŽIUOJASI, KAD TURI „Ė“ premjerą. Ši interaktyvi edukacinė pramoga visai šeimai, pakvies iš naujo atrasti, prisiminti ir pasidžiaugti mūsų kalbos ir kultūros lobiais: mažieji ir didieji žiūrovai turės galimybę prisijungti prie dviejų keliaujančių teatro lėlininkų, kurie išmaišę visą platųjį Pasaulį, moka daugybę skirtingų kalbų, tačiau širdies gilumoje – jie visada buvo ir bus tikri lietuviai, o lietuvių kalba jiems – pati mieliausia!
Šį penktadienį ir šeštadienį, Vasario 16-osios proga, Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia į naujo edukacinio spektaklio LĖLĖ, KURI DIDŽIUOJASI, KAD TURI „Ė“ premjerą. Ši interaktyvi edukacinė pramoga visai šeimai, pakvies iš naujo atrasti, prisiminti ir pasidžiaugti mūsų kalbos ir kultūros lobiais: mažieji ir didieji žiūrovai turės galimybę prisijungti prie dviejų keliaujančių teatro lėlininkų, kurie išmaišę visą platųjį Pasaulį, moka daugybę skirtingų kalbų, tačiau širdies gilumoje – jie visada buvo ir bus tikri lietuviai, o lietuvių kalba jiems – pati mieliausia!
Dalinamės teatrologės Deimantės Dementavičiūtės-Stankuvienės apžvalginiu straipsniu apie tai kaip KVLT pasitinka gražiausias metų šventes.
2023 gruodžio 9 d. Kauno valstybinis lėlių teatras ne tik pradėjo šventinį laikotarpį su dvejomis premjeromis, bet ir Didžiajai salei suteikė ilgamečio teatro meno vadovo, režisieriaus ir aktoriaus Algimanto Stankevičiaus vardą.
Gruodžio 1-3 d. Kauno valstybinis lėlių teatras lankėsi Tonsberge (Norvegijoje), kur pristatė spektaklį KALĖDINIAI PASAKŲ NAMAI (rež. R. Bartninkaitė) Norvegijos lietuvių vaikams.
Lapkričio 18 d. 12:00 turėjęs vykti spektaklis SLAPTAS LĖLIŲ GYVENIMAS atšaukiamas dėl techninių kliūčių. Bilietus įsigijusiems internetu pinigai bus grąžinti į tą pačią sąskaitą iš kurios buvo atliktas mokėjimas. Pinigai bus pervesti iki 2023 metų gruodžio 9 dienos. Pirkusiems bilietus bilietai.lt kasose arba pagal išankstinę sąskaitą, prašome užpildyti pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/lit/ticket-refund-application Prašymai priimami iki gruodžio 2 d. Įsigijusiems bilietus teatro kasoje, prašome kreiptis į teatro kasą. Labai atsiprašome už nepatogumus!
Lapkričio 9-12 d. spektaklio PASAULĖLIAI (rež. B. Banevičiūtė) komanda dalyvavo 28-ajame tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje, kurį organizavo Rijekos lėlių teatras.
Vakar vykusios XIV Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio Varėnoje uždarymo šventės metu KVLT spektaklis JOKŪBO DIENORAŠTIS buvo įvertintas ir apdovanotas kaip geriausias festivalio spektaklis vaikams. Spektaklis taip pat buvo nominuotas GERIAUSIOS SPEKTAKLIO MUZIKOS / KOMPOZITORIAUS ir GERIAUSIOS SPEKTAKLIO SCENOGRAFIJOS kategorijose.
Kalėdos lėlių teatre visada ypatingas ir judrus metas. Čia kiekvienais metais savo rezidenciją įsirengia Kalėdų senelis, pasiruošęs pildyti vaikų svajones. Kviečiame į prasmingus šv. Kalėdų laukimo – Advento renginius mūsų teatre. Šiemet Kauno valstybiniame lėlių teatre išvysime dvi Kalėdines premjeras: Spektaklis Didžiojoje salėje KALĖDŲ SENELIO PAGROBIMAS Spektaklis Mažojoje salėje LIŪTAS IR PAUKŠTIS
Praėjusį savaitgalį, rugsėjo 30 d. ir spalio 1 d. KVLT įvyko naujausio spektaklio „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ premjera, apie kurią dienraštyje „Kauno diena“ pasakoja Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė. Kviečiame skaityti!
Sekmadienį, rugsėjo 3 d., 12 val. gausus kauniečių būrys rinkosi į šalia KVLT vienai dienai įsikūrusią Pasakų šalį, kur galėjo pabendrauti ir nusifotografuoti su savo mėgstamiausiais pasakų personažais.
Šiemet Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia pasitikti rudenį su nuotaikingu šūkiu – SKRENDAM! „Skrisime į nuotykius, į tolimas šalis ir net kitas planetas,“ – šypsosi KVLT vadovė Rasa Bartninkaitė.
Liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, teatro kūrėjai buvo įvertinti ir apdovanoti festivalio „Operetė Kauno pilyje“ vykusios šventės metu.
Birželio 20 d. Balstogėje (Lenkija), KVLT pristatė spektaklį NYKSTANTYS ŽMOGELIUKAI tarptautiniame lėlių festivalyje suaugusiesiems LĖLIŲ METAMORFOZĖS.
Kviečiame skaityti teatrologės Miglės Munderzbakaitės recenziją apie naujausią mūsų teatro spektaklį SLAPTAS LĖLIŲ GYVENIMAS.
Dalinamės atviru ir šiltu interviu su KVLT jaunosios kartos aktore ir režisiere Dominyka Budinavičiūte.
Kauno valstybiniame lėlių teatre apsilankė leidinio „Kaunas pilnas kultūros“ komanda ir atvirai pasikalbėjo su aktoriumi Sauliumi Bagaliūnu, kuriam neseniai buvo paskirta Kauno miesto kultūros premija.
Gegužės 20 d., šeštadienį, Kauno valstybiniame lėlių teatre rinkosi kolegos ir ištikimiausi žiūrovai, kuriuos pasitiko atgiję pasakų personažai, naujausia KVLT premjera SLAPTAS LĖLIŲ GYVENIMAS, knyga apie lėlių teatrą skirta vaikams ir dailininko bei lėlininko V. Mazūro parodos IŠSIGELBĖJIMAS atidarymas.
Gegužės 20 d., šeštadienį, 12 val. Kauno valstybinis lėlių teatras švęs 65-ąjį jubiliejų. Šia proga žiūrovai išvys šventinę premjerą SLAPTAS LĖLIŲ GYVENIMAS.
Gegužės 9 d. Pakruojyje jau 10-ą kartą tradiciškai paminėtas lėlių teatro pradininko Lietuvoje – STASIO UŠINSKO gimtadienis.
Kviečiame prisijungti prie Kauno apskrities viešosios bibliotekos rengiamos akcijos „Aklas pasimatymas su knyga 2023“ ir padovanoti knygą nepažįstamajam! Supakuotas knygas iki gegužės 7 d. galite dėti į mūsų teatre esančią specialią akcijos dėžę, kurią rasite prie kasos!
Gegužės 20 d. Kauno valstybinis lėlių teatras minės svarbią sukaktį – jubiliejinį -65-ąjį- sezoną. Šia proga žiūrovai išvys išskirtinę premjerą: spektaklį visai šeimai SLPATAS LĖLIŲ GYVENIMAS, kuriame pamatysime kas vyksta teatre užgesus scenos prožektorių šviesoms, o žiūrovai po vaidinimo išsiskirsto.
Praėjusį sekmadienį, balandžio 16 d., Kauno valstybiniame lėlių teatre 80-ąjį jubiliejų atšventė teatro ir kino aktorė, skaitovė, režisierė Olita Dautartaitė. Šiai išskirtinei progai pažymėti Lietuvos kultūros ministras įteikė O. Dautartaitei aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“.
Šį sekmadienį, balandžio 16 d., teatre švęsime VAIKŲ VELYKĖLES!! Prieš spektaklį PASAKŲ NAMAI su mažaisiais žiūrovais žais, bendraus ir kiaušinius ridens Velykų močiutė – nepamirškite atsinešti margučių!
Sekmadienį, balandžio 2 d., 12 val. išvysime spektaklį ŠEIMYNĖLĖ IŠ DIDŽIOSIOS GIRIOS, kurio dailininkė Lesia Lučko paprašė mūsų visų pagalbos. Lesia renka paramą savanorių kareivių būriui
Mieli žiūrovai, Pranešame, kad Spektaklis MIUNHAUZENO KELIONĖ, turėjęs įvykti balandžio 1 d. 12 val., dėl aktoriaus ligos yra ATŠAUKIAMAS. Įsigijus bilietus kasose arba pagal išankstinę sąskaitą prašome užpildyti pinigų grąžinimo formą: www.bilietai.lt/lit/ticket-refund-application Bilietus įsigijusiems internetu pinigai bus grąžinti į tą pačią sąskaitą iš kurios buvo atliktas mokėjimas. Pinigai bus pervesti iki balandžio 22 dienos. Prašymai priimami iki balandžio 15 d. Atsiprašome už nepatogumus.
Kovo 27 d., Tarptautinės teatro dienos proga, tradicinėmis „Fortūnos“ statulėlėmis ir diplomais buvo apdovanoti įsimintiniausi praėjusių metų Kauno teatrų kūrėjai. Labai džiaugiamės, kad mūsų teatro atstovai taip pat buvo pastebėti ir įvertinti
Kovo 21 d. Kauno valstybiniame lėlių teatre Tarptautinės lėlininkų dienos proga kasmetiniam susitikimui rinkosi centro „UNIMA Lietuva“ nariai iš visos Lietuvos.
Žiūrovams pristatoma Vilniaus dailės akademijos trečio kurso scenografijos studentų, pasirinkusių teatro specializaciją, kuri apima ir lėlių teatro scenografiją, paroda. Su lėlių teatro specifika studentus supažindina turtingą patirtį šioje srityje turinti teatro dailininkė docentė Giedrė Brazytė.
Laidos „7 Kauno dienos“ reportaže pasakojama iš Charkivo atvykusios lėlininkės Natalijos Parasočkinos-Vichtinskajos istoriją bei spektaklio „Ežiukas ir debesėliai“ atsiradimo aplinkybės.
Šių metų vasario pradžioje Kauno valstybiniame lėlių teatre vyko intensyvios kūrybinės dirbtuvės aktoriams, kurias vedė iš Austrijos atvykęs lietuvių kilmės aktorius ir režisierius Artūras Valudskis. Dirbtuvėse apsilankė laidos „7 KAUNO DIENOS“ žurnalistai, kurie video reportaže užfiksavo įsimintiniausias dirbtuvių akimirkas.
Spektaklio „Po vandeniu“ komanda vasario 5-8 d. svečiavosi Manheime, Vokietijoje, kur buvo pakviesti dalyvauti tarptautiniame lėlių ir objektų teatro festivalyje „IMAGINALE 2023“. Šis festivalis pristato aktualiausius ir įdomiausius Europos objektų ir lėlių teatrus net 6-iuose Vokietijos miestuose.
Teatras šiomis dienomis gyvena neįprastu ritmu: nuo sausio 27 iki vasario 7 d. Kauno valstybiniame lėlių teatre svečiuojasi režisierius, aktorius, scenos ir kostiumų dailininkas ARTŪRAS VALUDSKIS, kuris veda kūrybines dirbtuves KVLT aktoriams.
Sausio 7 d., šeštadienį, KVLT Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejaus erdvėje įvyko spektaklio „Ežiukas ir debesėliai“ premjera, kurio sumanytoja lėlininkė Natalija Parasočkina-Vichtinskaja. Apie premjerą kviečiame išsamiau skaityti „Kauno dienos“ straipsnyje „Lėlės prakalbo lietuviškai ir ukrainietiškai: graudinosi net mažuosius žiūrovus atlydėjusios mamos“.
Sausio 7 d. 15 val. KVLT Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejaus erdvėje įvyks pirmojo šių metų spektaklio „Ežiukas ir debesėliai“ premjera, skirta vaikams nuo 3 metų. Spektaklio sumanytoja lėlininkė Natalija Parasočkina-Vichtinskaja atvyko iš Ukrainos, todėl neatsitiktinai spektaklis skambės dvejomis kalbomis – ukrainiečių ir lietuvių, nes šis spektaklis skirtas visiems Lietuvoje gyvenantiems vaikams: ne tik čia gimusiems, bet ir radusiems prieglobstį.
Mus pasiekė jautrus žiūrovės, Kauno J. Naujalio mokytojos, Marijos Gustainienės atsiliepimas apie mūsų teatro spektaklį PO VANDENIU, kuris nagrinėja šiomis dienomis kaip niekada svarbią – vienatvės temą. Spektaklio refleksiją KĄ MAN SAKO VIENATVĖ? pasidalino mūsų draugai dienraštis KAUNO DIENA.
Gruodžio 10 d. Kauno valstybiniame lėlių teatre prasideda gražiausių metų švenčių – Kalėdų – laukimas. Šią progą pažymėjo rež. Roko Lažaunyko premjera ATSARGIAI! SKRUZDĖLYNE KALĖDOS!  ir atnaujinto bei žiūrovų jau pamėgto spektaklio KALĖDINĖS ANGELŲ PASLAPTYS (rež. Rasa Bartninkaitė) pristatymas.
Lapkričio 5 ir 6 d. Kauno valstybiniame lėlių teatre įvyko išskirtinė premjera – šešėlių teatro spektaklis „Nykstantys žmogeliukai“. Apie ją plačiau pasakoja teatrologė Miglė Munderzbakaitė recenzijoje „Kol prisimename, išnykti negresia“.
Šv. Kalėdų laukimas Kauno valstybiniame lėlių teatre išskirtinis metas. Kalėdų Senelis su mažaisiais pagalbininkais nykštukais pasiruošia pildyti vaikų svajones, teatro aktoriai su lėlėmis pakviečia į šventinius spektaklius, apdovanojančius gerumu.
Teatras kviečia kalbėtis šiandien itin aktualiomis, tačiau dažnai vengiamomis temomis – apie vienatvę ir mirtį. Apie šių dalykų tamsiąsias ir šviesiąsias puses objektų ir šešėlių teatro kalba pasakos net dvi premjeros. Viena jų skirta vaikams, kita – jaunimui ir suaugusiesiems.
Labai didžiuojamės ir sveikiname spektaklio DIEVŲ MIŠKAS kūrybinę komandą, solidžiai įvertintą XIII-ajame Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje!
65-asis teatro ruduo turtingas premjeromis – jau šį šeštadienį, spalio 29 d. 17:00 val., pakviesime į jaunimui skirtą monospektaklį Mažojoje salėje PO VANDENIU.  Lapkričio 5, 6 d. 12:00 val. Didžiojoje salėje žiūrovų lauks premjera vaikams nuo 7 m. ir visai šeimai  – NYKSTANTYS ŽMOGELIUKAI.
Praėjusį penktadienį, spalio 14 d., mūsų teatro aktorius Mindaugas Černiauskas kartu su aktore ir lėlininke iš Charkivo (Ukraina) Natalija Parasočkina – Vichtinskaja dalyvavo Ukrainos centre Vilniuje surengtame Ukrainos gynėjų dienos minėjimo renginyje, skirtame pristatyti projektą „Knygos be sienų“.
Lenkijoje, Katovicuose, 14-tą kartą vykstančiame Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Katowice Dzieciom“, rugsėjo 30 d. buvo pristatytas ir puikių atsiliepimų sulaukė mūsų teatro spektaklis JOKŪBO DIENORAŠTIS. 
Apie naujojo sezono premjeras, planuojamas gastroles ir  netikėtas pažintis su teatro istorija, kviečiame skaityti teatrologės D. Dementavičiūtės publikacijoje „Kauno dienoje“.
Savaitgalį Vienybės aikštėje praūžė II- oji  KULTŪROS MUGĖ, pakvietusi kauniečius ir miesto svečius susipažinti su kultūros įstaigomis ir jų veiklomis, įsigyti bilietus, abonementus, suvenyrus ir kitus kultūros produktus bei išvysti atvirą ir nemokamą scenos programą. 
65-asis sezonas atidarytas!!!  Kartą metuose vykstanti mūsų teatro šventė Į PASAKŲ ŠALĮ pavyko puikiai!
Jau šį sekmadienį, rugpjūčio 28 d. 12 val.,  margaspalviu Stebuklų ir Pasakų miesteliu pavirtęs teatras  lauks  kauniečių ir miesto svečių 65 – ojoje sezono atidarymo šventėje „Į Pasakų šalį!“
Paskutinį rugpjūčio sekmadienį teatras kviečia savo gerbėjus į nuotaikingas vasaros palydėtuves ir tradicija tapusią naujojo sezono atidarymo šventę „Į Pasakų šalį!“, sulaukiančią gausaus būrio ištikimų gerbėjų ir jų gretas kasmet papildančių mažųjų šventės lankytojų.
Išskirtiniam 64 – ajam sezonui besibaigiant – teatrologės D. Dementavičiūtės – Stankuvienės kūrybinio teatro sezono apžvalga publikacijoje „Kauno lėlių teatre – pažintis su šiuolaikiniu Lietuvos ir Europos lėlių teatro menu bei istorija“. Malonaus skaitymo!
Labai apgailestaujame, tačiau dėl aktoriaus ligos iš sausio 15,16 d. 12:00 val. premjera „Kaštonė“ nukeliama į sausio 29, 30 d. 12:00 val.
Pirmoji šias metais premjera – jau visai netrukus. Tai visai šeimai skirta istorija pagal vieną garsiausių Antono Čechovo kūrinių – KAŠTONĖ.