Edukacijos vaikams ir suaugusiesiems

Teatras kviečia į pažintinius – edukacinius užsiėmimus ir vaikus, ir suaugusiuosius. Lėlių muziejuje ir kitose erdvėse vykstančiose programose yra pabuvoję namažai pedagogų, studentų, dėstytojų, senjorų. Programų dalyviai susipažįsta su įvairiais lėlių valdymo būdais, sužino, kaip gimsta ir atgyja lėlės, kaip sukuriamas spektaklis, kokia įdomi ir subtili lėlininko profesija, kas slepiasi scenos užkulisiuose ir žiūrovams įprastai neprieinamose teatro erdvėse, pabando patys įsitraukti į kūrybinį procesą. Kasmet edukaciniuose renginiuose apsilanko apie 8000 žiūrovų.

Į teatralizuotas valandėles priimamos kolektyvinės paraiškos. Savaitgaliais muziejus lankomas nemokamai. Teirautis: tel. 8 686 35 265; el. paštas: edukacija@kaunoleles.lt (Violeta).

Edukacijos:

AKTORIAI IR LĖLĖS

Online

Edukaciją veda aktoriai – edukatoriai

Nuotolinės programos metu pristatomos pirštininės, gabitinės, šešėlinės lėlės, marionetės, pusmarionetės, kaukės ir puskaukės – įvairių periodų, skirtingo braižo ir estetinės raiškos kitimo procesą atspindintys dailininkų darbai. Trumpų video prisistatymų metu aktoriai demonstruoja konkrečios lėlės valdymo galimybes ir suvaidina etiudą.

Edukacija įtraukta į Kultūros paso programą:

KAS SLEPIASI UŽ LĖLIŲ TEATRO ŠIRMOS

Edukaciją veda aktoriai – edukatoriai

Edukacinės ekskursijos metu aplankomos vietos, kurios paprastai nėra prieinamos žiūrovams – scena, teatro dirbtuvės, užkulisiai ir kt. Pasakojama apie teatrinius terminus (butaforija, rekvizitas ir pan.) Turi galimybę susipažinti, kaip teatre atsiranda vėjas, perkūnas, rūkas, iškrinta sniegas.

Edukacija įtraukta į Kultūros paso programą:

PROFESIJA - LĖLININKAS

Edukaciją veda aktorė Jolita Ross

Teatralizuotos programos metu atskleidžiamas aktoriaus lėlininko profesijos išskirtinumas ir specifika. Edukacijos metu demonstruojamos įvairių konstrukcijų lėlių valdymo galimybės ir siūloma išbandyti patiems.

Edukcija įtraukta į Kultūros paso programą:

TEATRO ISTORIJA: NUO SVAJONĖS IKI PASAKŲ ŠALIES

Edukaciją veda aktorė ed. programų koordinatorė Violeta Tamošiūnienė

Ekskursijos Lėlių muziejuje metu dalyviai supažindinami su turtinga teatro istorija, išskirtinių spektaklių kūrėjais, teatrinių lėlių raida ir jų valdymo būdais.

KERINTIS H.K. ANDERSENO PASAULIS (edukacinis spektaklis)

Vaidina: aktoriai Laima Laima Strazdauskienė ir Darius Krapikas

Edukacinio spektaklio metu lankytojai susipažindinami su įdomiausiais H. K. Anderseno biografijos ir kūrybos faktais, susitinka su garsaus danų rašytojo pasakų personažais – aktoriais ir lėlėmis, atklydusiais iš teatre pastatytų spektaklių. Skatinama prisiminti pasakų istorijas ir jų mokomąsias prasmes.

Edukacija įtraukta į Kultūros paso programą: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/7935

BŪK TIGRAS

Edukaciją veda aktorės: Jolita Ross ir Rasa Čižauskaitė

Edukacijos „Būk Tigras“ metu vaikai interaktyviai įsitrauks per žaidimą į vaidybinę veiklą. Aktyviai padės tigriukui išsirinkti tinkamą maistą, per skatinimą diskutuoti koks sveikas maistas tinka vaikams, o koks tigrui. Po valgio gyvai dainuodami lopšines dalyviai perkels tigrą į sapnų pasaulį. Pabandys pabūti tigrais ir kurs jo sapną, kuriame lauks kelionė, pilna nuotykių ir kliūčių, kurias vaikai padės įveikti.

Edukacija įtraukta į Kultūros paso programą:

MAGIŠKA LĖLIŲ ISTORIJA: TEATRE IR ANIMACIJOJE

Edukacija veda: konstruktorius Audrius Bartninkas

Edukacijos metu dalyviai susipažins su dviem garsiais Kauno menininkais, lėlininkystės ir animacijos pradininkais Lietuvoje – S. Ušinsku ir V. Starevičiumi. Edukacijos dalyviai keliaus lėlininkystės ir animacijos istorijos labirintais, išgirs įdomių istorijų iš V. Starevičiaus ir S. Ušinsko kūrybinių biografijų ir turės progą žvilgtelėti į lėlių teatro dirbtuves, kuriose išvys žymių kūrėjų lėles ir pagal originalius, UNESCO saugomus brėžinius sukurtas jų kopijas.

Edukacija įtraukta į Kultūros paso programą:

KONSTRUOJU LĖLIŲ TEATRĄ

Edukacija veda konstruktorius Audrius Bartninkas

Programos dalyviai matys kaip naudojant 3D modeliavimo „Sketchup“ programą, kuriami erdviniai projektai, teatrinių lėlių, scenografijos ir atskirų objektų eskizai.
Inovatyvios priemonės ir technologijos padės kūrybingiau ir išraiškingiau atskleisti vaikams lėlininko darbo detales.

Edukacija įtraukta į Kultūros paso programą: 

KAIP GIMSTA LĖLĖ

Edukaciją veda Ed. programų koordinatorė V. Tamošiūnienė

Interaktyvus edukacinis žaidimas, kurio metu vaikai patys gali tapti teatrinių lėlių kūrėjais. Žaidimo metu vaikai turi galimybę išsirinkti vieną iš keturių skirtingų konstrukcijų lėlių ir praeiti visą lėlės sukūrimo kelią.

PASIMATYMAS SU KNYGA

Edukacija veda aktoriai – edukatoriai

Teatralizuoti knygų vaikams pristatymai. Programa skatina vaikus pažvelgti į literatūrą per asmeninę patirtį kontaktuojant su teatru. Dalyviai įtraukiami į veiksmą, turėdami galimybę suvaidinti knygoje publikuojamą pasaką.