Pasaulis, susikūręs iš talentingo menininko svajonės grūdelio, šiandien yra gyvas labiau nei bet kada. Jis turėjo pradžią, bet neturi pabaigos…
Šiandien valstybinį Kauno lėlių teatrą sudaro solidus režisierių, dailininkų, aktorių, scenografų, kompozitorių sąrašas, daugiau nei 200 spektaklių pavadinimai, apie 2000 pagamintų lėlių, per 17 000 suvaidintų spektaklių, kuriuos matė daugiau kaip 2,7 mln. žiūrovų.
Kasmet teatre suvaidinama apie 300 spektaklių, pristatomos keturios premjeros.
Kiekvieną sezoną mažiesiems pasakų mylėtojams siūloma apsilankyti 26 repertuariniuose spektakliuose. Tai įvairių šalių pasakų inscenizacijos, originalioji dramaturgija vaikams.
Teatre yra 2 žiūrovų salės (230 ir 50 vietų; 2018 m. iš ES fondų rekonstruota Didžioji salė, 2019 – 2020 m. – Mažoji salė, lėlių muziejus ir gamybinės patalpos).
Su lėlėmis, baigusiomis aktyvų sceninį gyvenimą, galima susipažinti užsukus į nuo 1996 m. veikiantį Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejų. Jame sukaupta daugiau nei 900 vertingų eksponatų, menančių ilgą teatro kūrybinį kelią. Čia nuolat vyksta edukaciniai renginiai, šviečiamosios programos, rengiamos muziejaus fondų parodos.
Per pastaruosius dešimtmečius mūsų teatras žiūrovus džiugina A. Stankevičiaus, lietuvių kilmės Baltarusijos režisieriaus Olego Žiugždos vaidinimai, žaismingi pajūrio menininkių – Jūratės Januškevičiūtės, Gintarės Radvilavičiūtės ir Gintarės Damanskytės darbai, poetiška Vilniaus „Lėlės“ teatro aktorės, režisierės ir dramaturgės Nijolės Indriūnaitės inscenizacija Mažojoje scenoje, lėlininkų – Andriaus Žiurausko ir Rasos Bartninkaitės, Dariaus Krapiko pastatymai, dramos spektaklių režisierių – Agnės Sunklodaitės ir Arvydo Lebeliūno darbai.
Teatras yra Tarptautinės vaikų ir jaunimo teatrų asociacijos ASSITEJ ir Tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA narys.
Mūsų teatro spektakliais virtusios istorijos kviečia ateiti kiekvieną: ieškantį ar turintį kuo pasidalinti, liūdintį ar linksmą, vienišą ar turintį daugybę draugų, didelį ar mažą vaiką. Juk ir pasakos būna pačios įvairiausios – linksmos, įkvepiančios, liūdnos, linksmos ar pamokančios. Mūsų teatre surasite pasaką, kuri skirta būtent jums.
“Jeigu lėlių teatro bičiuliais taps tėvai – taps ir jų vaikai. Trokštame, kad tėveliai išmoktų lėlių spektaklyje girdėti ir matyti tai, ką girdi ir mato jų vaikai, betarpiškai priimti arba atmesti, kaip daro mažieji žiūrovai. Kiekvieno vaiko prigimtis linkusi į gėrį. Jis iš prigimties švarus tarsi balto popieriaus lapas. Pirmus ženklus, pirmus štrichus tame baltame lape kartais labai neatsargiai įbrėžiame mes, suaugusieji.”
Lėlių teatro scenografas Vitalijus Mazūras