• Titulinis
  • Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia SKRISTI kartu į naująjį sezoną!

Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia SKRISTI kartu į naująjį sezoną!

Rugsėjo 3 d., sekmadienį, 12 val. Kauno valstybinis lėlių teatras 66-ąjį sezoną pradės su kauniečių  laukiama švente Į PASAKŲ ŠALĮ! Jos metu Miesto sodas pavirs tikra „Pasakų šalimi“ po atviru dangumi. Čia įsikurs iš scenos persikėlę mylimiausi pasakų personažai, kurie bendraus ir fotografuosis su  vaikais ir visais dalyviais.  Šventę pratęs pirmasis sezono spektaklis SLAPTAS LĖLIŲ GYVENIMAS (rež. M. Mičiulytė).                       

Šiemet Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia pasitikti rudenį su nuotaikingu šūkiu –  SKRENDAM! „Skrisime į nuotykius, į tolimas šalis ir net kitas planetas,“ – šypsosi KVLT vadovė Rasa Bartninkaitė. „Šį sezoną pakviesime savo ištikimiausius žiūrovus ne tik leistis į nuotykius kartu su „skraidančiais“ naujausiais pastatymais, tačiau daug keliausime ir patys: naujojo sezono planuose – aplankyti lietuvių vaikus kitose šalyse ir net žemynuose: Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje ir JAV. Mūsų teatrui yra ypatingai svarbu pasiekti Lietuvos vaikus, kad ir kur jie būtų, perduoti tradicijas ir ugdyti vertybes. Būtent todėl ir pasirinkome naujausiam sezonui tokią skristi kviečiančią veiklos kryptį, – teigia KVLT vadovė R. Bartninkaitė.

Sezono šūkį  – SKRENDAM! – pakuždėjo ir pačios artėjančios premjeros. Pirmąją žiūrovai išvys jau spalio pradžioje – lėlių opera vaikams ir visai šeimai „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvenas ant stogo“ bus kuriama pagal visame pasaulyje mylimos vaikų knygų autorės Astridos Lindgren kūrinį. „Tai bus Lietuvoje dar nematytas, šmaikštus ir nuotaikingas, muzikinis, gerai žinomo „skraidūno“ istorijos pasakojimas. Mes pasirinkome neiti lengviausiu keliu: lėlių opera yra ypač sudėtingas žanras, kuris kelia daugybę iššūkių. Spektaklį kuria įspūdinga ir profesionali komanda: muzikos ir libreto autorius – jaunas ir perspektyvus anglų – amerikiečių kilmės kompozitorius Aubrey Lavender, spektaklio režisierė – Lietuvos teatro padangėje puikiai žinoma ir „Auksiniu scenos kryžiumi“ įvertinta  Agnė Sunklodaitė, kaip ir dailininkė Giedrė Brazytė – viena ryškiausių šio meto lėlių teatro menininkių, kurs scenografiją bei lėles. Pagrindinis personažas patikėtas aktoriui, solistui –  Konstantinui Novopolskij, Mažylis – Dominykai Budinavičiūtei, Frekenbok – Jolitai Ross, Vigitai Rudytei ir kitiems KVLT teatro aktoriams. Tikimės, kad premjera užburs ne tik mažuosius, bet ir didžiuosius žiūrovus.

Po šios premjeros KVLT pristatys ir prasmingą edukaciją: „Muzika lėlių teatre“, (idėjos autorius ir režisierius – Darius Krapikas, dailininkas Artūras Šimonis), kurioje atsiskleis muzikinė teatro istorija: per 66-ius metus lėlių spektakliams muziką kūrė ne vienas žymus Lietuvos kompozitorius – Faustas Latėnas, Vidmantas Bartulis, Eduardas Balsys ir k.t.

Gruodis – ypatingai magiškas metas Kauno valstybiniame lėlių teatre. Kaip ir kasmet žiūrovus linksmai nuteiks net dvi premjeros: „Kalėdų Senelio pagrobimas“ pakvies į šventinį detektyvą Didžiojoje teatro salėje (rež. Andrius Žiurauskas, dail. G. Brazytė, komp. S. Stavickis – Stano), o Mažojoje salėje kalėdinę atmosferą kurs jautrus režisierės Katos Csato (Vengrija) ir dailininkės Julijos Skuratovos spektaklis „Liūtas ir paukštis“, papasakojantis stebuklingą draugystės istoriją.

Pradedant 2024-sius, įkvėpimo pilnam skrydžiui pakvies režisieriaus Arvydo Lebeliūno premjera „Mažojo Princo rožė“ pagal Antuano de Sent-Egziuperi kūrinį. Dar vienam pastatymui pavasarį sugrįš jaunosios kartos režisierė Milda Mičiulytė, statysianti spektaklį lietuvių liaudies pasakos motyvais „Joniukas Aviniukas“, su kuriuo planuojama leistis į kelionę už Atlanto.  Į gastroles turėtų vykti ir A. Žiurausko  kuriama edukacinė programa „Lėlė, kuri didžiuojasi, kad turi ė“, supažindinsianti užsienyje gyvenančius mažuosius lietuvaičius su gimtosios šalies tradicijomis, papročiais, tautosaka.

Kauno valstybinio lėlių teatro planuose dar šį rudenį pristatyti spektaklį „Pasaulėliai“ tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje Kroatijoje ir Varšuvos lėlių teatre „Baj“. Teatras taip pat daug keliaus ir po Lietuvos miestus ir regionus. Numatytos gastrolės Klaipėdoje, Palangoje,  Anykščiuose, Josvainiuose, Obelynėje, Varėnoje, Trakuose, Zarasuose ir kt.