• Titulinis
  • Kūrybinės dirbtuvės lėlių teatro aktoriams su Artūru Valudskiu

Kūrybinės dirbtuvės lėlių teatro aktoriams su Artūru Valudskiu

Kauno valstybinis lėlių teatras šiomis dienomis gyvena neįprastu ritmu, nes čia atvyko ypatingas svečias – režisierius, aktorius, scenos ir kostiumų dailininkas ARTŪRAS VALUDSKIS, kuris veda kūrybines dirbtuves KVLT aktoriams!

Artūras gimė 1963 m. Lietuvoje. Mokėsi Kauno Juozo Gruodžio muzikos konservatorijoje. Vėliau dirbo Kauno kalėjime kultūros instruktoriumi, vesdavo įvairius užsiėmimus ir edukacijas kaliniams. 1985 m. įkūrė pogrindinį eksperimentinį teatrą, kuriame Artūras buvo pastebėtas tuometinio Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo, režisieriaus Jono Vaitkaus. Po metų, Artūras pradėjo studijuoti režisūrą ir vaidybą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Studijų metais pastatė tragišką Jeano Anouilho komediją „Orkestras“, už kurią gavo Zalcburgo miesto dotaciją tęsti teatro studijas Austrijoje. 1994 m. Zalcburge įkūrė „Theatre Panoptikum“, su kuriuo įgyvendino daugybę įvairių projektų. Artūras šiuo metu dirba Austrijoje. Yra sukūręs ne vieną spektaklį, scenografiją ir vaidmenį Vienos TAG ir Zalcburgo TOIHAUS teatruose, bendradarbiauja su šiuolaikinio šokio trupe „Editta Braun Company“ ir kitomis svarbiausiomis Austrijos šiuolaikinio meno institucijomis.

Artūro kūryba pasižymi eksperimentiškumu ir pagarba dramaturgijai. Jo braižas – subtilus ir akylus, kinematografiškas. Scenoje siekia minimalizmo, tačiau nevengia naudoti ir įvairius objektus, kaukes.