• Titulinis
  • KVLT Didžiajai salei suteiktas Algimanto Stankevičiaus vardas

KVLT Didžiajai salei suteiktas Algimanto Stankevičiaus vardas

2023 gruodžio 9 d. Kauno valstybinis lėlių teatras ne tik pradėjo šventinį laikotarpį su dvejomis premjeromis KALĖDŲ SENELIO PAGROBIMAS ir LIŪTAS IR PAUKŠTIS, bet ir Didžiajai salei suteikė ilgamečio teatro meno vadovo, režisieriaus ir aktoriaus Algimanto Stankevičiaus vardą.

Teatralizuotame lentelės atidengime susirinko ištikimiausi A. Stankevičiaus bendražygiai, kurie jaukiai dalinosi atsiminimais apie šį kūrėją ir siuntė jam nuoširdžiausius linkėjimus. Teatralizuotos ceremonijos metu vaidino aktoriai Audronė Grebliauskienė ir Darius Krapikas, kurie pasikvietė į pagalbą lėles iš ilgiausiai KVLT repertuare gyvuojančio A. Stankevičiaus spektaklio „Princesės gimtadienis”.

Nuo pirmojo spektaklio „Stebuklingasis Aladino žibintas“ 1958 m. Marijampolėje, A. Stankevičių vedė intuicija ir įgimtas gebėjimas perprasti lėlę. Sukaupta aktorinė patirtis vainikuota ryškiais vaidmenimis, žiūrovų simpatijomis ir teigiamais kritikų įvertinimais.

1975 m. tapęs režisieriumi, A. Stankevičius ieškojo naujų raiškos priemonių ir jautriai kalbėjo mažiesiems žiūrovams apie žmogiškąsias vertybes. Režisieriaus spektakliai pasižymėjo išraiškos priemonių įvairove: atsisakęs tradicinės širmos, jis scenoje įprasmino kaukę, kostiumą ir aktoriaus santykį su lėle, rėmėsi sąlyginio teatro kūrimo principais, daug dėmesio skyrė simboliams ir metaforoms.

1992 m. tapęs teatro meno vadovu, A. Stankevičius sėkmingai formavo vaikams skirtą repertuarą, vystė įvairiapusę lėlių scenos meno veiklą, ugdė aktorių trupę ir plėtojo ilgametes teatro švenčių tradicijas.

Maestro biografijoje:

  • 60 metų kūrybinio darbo lėlių teatre;
  • 20 metų Kauno valstybinio lėlių teatro meno vadovas;
  • režisuoti 64 lėlių spektakliai vaikams: „Mėlynasis šunytis“ (1975 m.), „Šyvio dalia“

(1979 m.), „Linksmieji gaidžiukai“ (1980 ir 2006 m.), „Stebuklingoji motina elnė“

(1985 m.), „Nykštukas Nosis“ (1994 m. ) „Tigriukas Petrikas“ (1995 m.),

„Stebuklingas Aladino žibintas“ (1998 m.), „Karalaitės bučinys“ (2000 m.) ir kt.

  • spektaklis „Princesės gimtadienis“ (1991 m.) vaikams rodytas 30 metų – ilgiausiai Lietuvos profesionalaus lėlių teatro istorijoje;
  • Lietuvos lėlių scenos menui atstovauta tarptautiniuose festivaliuose ir gastrolėse: aplankytos Pietų Amerikos šalys, Italija, Švedija, Čekija, Bulgarija, Ukraina, Lenkija ir kt.;
  • už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai yra įvertintas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Kauno m. garbingais apdovanojimais;
  • kartu su režisieriaus spektakliais užaugo trys kauniečių kartos ir daugiau nei pusė milijono mažųjų žiūrovų iš visos Lietuvos!

Fotogalerijoje nuotraukos iš Algimanto Stankevičiaus vardo KVLT Didžiajai salei suteikimo ceremonijos.

Nuotraukų aut. Rimgaudas Barauskis