• Titulinis
  • Šešėlių magija užbūrė žiūrovus Balstogėje

Šešėlių magija užbūrė žiūrovus Balstogėje

Birželio 20 d. Balstogėje (Lenkija), KVLT pristatė spektaklį NYKSTANTYS ŽMOGELIUKAI 5-ajame tarptautiniame lėlių festivalyje suaugusiesiems LĖLIŲ METAMORFOZĖS, kurį organizuoja Balstogės lėlių teatras / Białostocki Teatr Lalek. Šiemet šis teatras švenčia savo 70-ąjį sezoną, todėl ir šis festivalis tikrai neeilinis: žiūrovams parengta įspūdinga 9 dienų programa, kurioje pristatomi stipriausi Lenkijos ir visos Europos lėlių teatro kūrėjai, tokie kaip PLEXUS POLAIRE ir kt.
 

Pristatyti spektaklį NYSKTANTYS ŽMOGELIUKAI Lenkijos lėlių teatro sostine tituluojamame mieste ir ypač šiame festivalyje išskirtinė privilegija – Balstogės lėlių teatras ne vieną dešimtmetį nuosekliai dirba siekdamas populiarinti lėlių teatrą suaugusiesiems, todėl ir šio festivalio publika pasižymi itin išlavintu skoniu.

Šio vizito Balstogėje metu teatro komanda ne tik stebėjo daugybę puikių pasirodymų, bet ir apsilankė Balstogės teatro akademijoje, kuri ruošia lėlių teatro specialistus. Šioje akademijoje dirbo ir mūsų teatro lankytojams jau gerai pažįstamos dailininkės Giedrė Brazytė ir Julija Skuratova. Apie šią akademiją mums plačiai ir išsamiai papasakojo režisierė ir dėstytoja Bernarda Anna Bielenia.