ŽIOGAS ZIGMAS ŽALGIRIO MŪŠYJE

Pagal Liudviko Jakimavičiaus pasaką.
Neįtikėtina žiogų armijos generolo ir kunigaikščio Vytauto pergalė prieš kryžiuočius.

Nuo 4 m.

Autorė ir režisierė – Agnė Sunklodaitė
Dailininkė – Giedrė Brazytė
Kompozitorius – Deividas Gnedinas
Vaizdo projekcijų autorius – Džiugas Katinas

Vaidina:

Premjera 2014-03-01

Trukmė – 50 min.

Teatro palėpėje jaukiai įsikūręs lėlių meistras Aloyzas Žiogas mielai papasakos apie drąsų ir sumanų savo gentainį – Žiogą Zigmą, padėjusį kunigaikščiui Vytautui laimėti Žalgirio mūšį.

Spektaklio personažai ne tik pavedžios žiūrovus Lietuvos istorijos keliais ir klystkeliais, bet ir pravers teatro virtuvės duris – scenoje bus demonstruojama, kaip sukuriami aplinkos, gamtos reiškinių garsai, kaip paprasčiausi buities rakandai tampa istorijos veikėjais.„Vaidinimai mažajam žiūrovui gimsta iš noro suprantamai ir įdomiai papasakoti apie tai, kas svarbu, amžina, vertinga, bet stengiuosi nebrukti to per prievartą. Tinkamos kalbos su vaikais ieškau daug metų, atsiremdama į savo patirtį ir ieškodama naujų, dar neišmėgintų kelių. Šį kartą man rūpėjo pakalbėti apie vieną reikšmingiausių Lietuvos istorijoje įvykių – Žalgirio mūšį, tačiau pats faktas apipinamas pasakiniais motyvais, nuotaikingomis dainelėmis ir žaismingais elementais, kad vaikui būtų įdomu, “ – sako režisierė A. Sunklodaitė.


Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso renginių sąrašą. (daugiau info tel. 8 686 35 265; el. paštas: edukacija@kaunoleles.lt)

Spektaklio video pristatymas:

APDOVANOJIMAI IR NOMINACIJOS:
2015 m. „Fortūnos“ statulėlė „Už žaismingą Lietuvos istorijos pamoką“ spektaklyje „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“, įteikta aktoriui A. Žiurauskui; „Už fantazijos žaismę scenografijoje“ apdovanojimas atiteko dailininkei Giedrei Brazytei; jaunieji teatro kritikai taip pat neliko abejingi istorinei spektaklio tematikai ir įteikė savo prizą „Už lietuviškumo skiepą mažiesiems žiūrovams“;
2014 m. „Auksinių scenos kryžių“ nominacija Lėlių ir objektų teatro kategorijoje už spektaklį „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje” (kūrybinei grupei).

Spektaklio rėmėjas

taryba

Bilietai

Šiuo metu nerasta paiešką atitinkančių spektaklių.