• Titulinis
  • Vasario 16 – osios proga KVLT kviečia didžiuotis lietuvių kalba ir kultūra

Vasario 16 – osios proga KVLT kviečia didžiuotis lietuvių kalba ir kultūra

Šį penktadienį ir šeštadienį, Vasario 16-osios  proga, Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia į naujo edukacinio spektaklio LĖLĖ, KURI DIDŽIUOJASI, KAD TURI „Ė“ premjerą. Ši interaktyvi edukacinė pramoga visai šeimai, pakvies iš naujo atrasti, prisiminti ir pasidžiaugti mūsų kalbos ir kultūros lobiais: mažieji ir didieji žiūrovai turės galimybę prisijungti prie dviejų keliaujančių teatro lėlininkų, kurie išmaišę visą platųjį Pasaulį, moka daugybę skirtingų kalbų, tačiau širdies gilumoje – jie visada buvo ir bus tikri lietuviai, o lietuvių kalba jiems – pati mieliausia!

„Edukacijos atspirties taškas tapo raidė „Ė“, kuri neturi atitikmenų jokioje kitoje kalboje. Šios raidės unikalumas lėlininkams yra ypač svarbus, nes žodis „Lėlė“ turi net dvi „Ė“. Tai suteikia žodžiui, galima sakyti, magiškų savybių –  lėlininkams tai ypač svarbu, nes tam, kad atgaivintum lėlę, paprastų žodžių neužtenka, tam reikia burtažodžių!“ – savo mintimis dalinosi režisierius Andrius Žiurauskas.

„Šios edukacijos premjeros data pasirinkta neatsitiktinai – norėjosi įprasminti ir paminėti Lietuvai ypatingai svarbią šventę – Valstybės atkūrimo dieną! Tai puiki proga švęsti ir didžiuotis mūsų kultūra bei kalba. Tuo pačiu, ši edukacija, kartu su spektakliu „Sesytė Elenytė ir Joniukas Aviniukas“, kurio premjera numatoma šių metų gegužės pirmą savaitgalį – Mamos dienos proga, taps dalimi didžiulių gastrolių po visa Šiaurės Ameriką. Šį turą organizuojame kartu su JAV lietuvių bendruomenės „Kultūros taryba“. Lankant abipus Atlanto emigracijoje gyvenančius lietuvius ir jų vaikus, norisi žaismingai pasakoti apie Lietuvą ir jos turtingą kultūrą, perteikti svarbiausias mūsų tautos vertybes, pasitelkiant lėlių teatro magiją, auginti savo tautinį identitetą suvokiančią ir kūrybingą asmenybę,“ – mintimis dalinosi teatro vadovė Rasa Bartninkaitė.

LĖLĖ, KURI DIDŽIUOJASI, KAD TURI „Ė“ – tai nuotaikingas žaidimas su kalba ir nuoširdus didžiavimasis lietuvių kalbos ir kultūros lobiais. Edukacijos metu dalyviai daug sužinos ne tik apie skirtingus lietuviškos kultūros simbolius, bet ir mitinius veikėjus. O kokius burtažodžius reikia ištarti norint atgaivinti lėlę – sužinosime jau vasario 16 ir 17 dienomis, 12 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre!

LĖLĖ, KURI DIDŽIUOJASI, KAD TURI „Ė“

Interaktyvi edukacija visai šeimai

Vasario 16 ir 17 d., 12 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre

 

Idėjos autorius ir režisierius – Andrius Žiurauskas

Dailininkas – Artūras Šimonis

Kompozitorius – Stanislovas Stavickis-Stano

 

Vaidina:

Arvydas Šaučiūnas / Darius Krapikas /  Augustas Gudelis

Rūta Kumpikaitė / Audronė Grėbliauskienė / Laima Strazdauskienė

Trukmė: 45 min.

N-5 m.